Müzik Haberleri

16.02.11 20:29:42

Akarsu Türküleri albümü yayınlandı.

Sivas Katliamı'nda yitirdiğimiz Halk Müziği'nin usta ismi Muhlis Akarsu'nun eserleri bir çok sanatçının nefesinden yeniden dile geldi.

 

Arda Müzik tarafından   hazırlanan "Akarsu Türküleri" albümü yayınlandı

 

Albümde Arif Sağ, Musa Eroğlu, Belkıs Akkale, Dertli Divani, Erdal Erzincan, Zara, Cengiz Özkan, Muharrem Temiz, Tolga Sağ, Arzu, Erensoy Akkaya, Mustafa Özarslan ve Sabahat Akkiraz,  Muhlis Akarsu'nun birer eserini yorumladılar.

 

Albümde yer alan sanatçılar Muhlis Akarsu ile ilgili duygularını da albüm kapağında paylaştılar.

 

Musa Eroğlu: Aynı yolun yoldaşı olduk. Dostum, kardeşim sevgili Muhlis ile...O gümbür gümbür deyişler söylerdi, biz dinlerdik, dinginleşirdik. Ne mutlu ki  seni tanımış, seninle aynı havayı solumuş, sazı çalmışım. selam olsun türkü türkü türkü...

 

Arif Sağ: Dosdoğru dostumdu benim. Aynı yola baş koyduk. İnsan annesini, babasını, kardeşini, evladını kaybedince nasıl bir acı hissederse aynı acıyı yaşadım Muhlis'i kaybettiğimizde. Ah Muhlis, canım kadeşim, seni çok özledim.

 

Erdal Erzincan: Akarsu'yla gönlümüzü yıkıyoruz, canı bedenimizden uçsa da...

 

Cengiz Özkan: Serçeşmeden çağıl çağıl çağlayan tertemiz bir sudur Muhlis Akarsu...

 

Zara: Kardeşlik, dostluk ve barışın simgesi olmuş bir ozandı. Akarsu'yum, derdi her türkünün sonunda..Akarsu'ydu, aktı ve gitti. Müzik dünyası ve Pir Sultan Abdal kültürü O'nu her zaman yad edecektir.

 

Sabahat Akkiraz: Muhlis Akarsu'yu anlatmak, Sivas'ta yığın diplerinde, akşam muhabbetlerinde söylenen uzun hava ve deyişleri anlatmaktır. Kocaman gözlerinden dünyayı ve sonsuzu görmek, telge yüreğini duymak, ağzında dökülen türküde kendini bulmaktır.

TÜM MÜZİK HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN