YÖN HABER

19.07.11 15:20:05

Taşkın Pelivan'dan:"Pandomimci"

Yazar Taşkın Pelivan'ın öykü kitabı "Pandomimci" yayımlandı. E Yayınları'ndan çıkan kitapta Pelivan'ın, Pandomimci, Gecenin Tırtılı, Sınır, Beceriksiz Balıkçı ve Deniz, Adam ile Kadın, Büyülü Kelimeler Dizilişi, Sıkıntı adlı yedi öyküsü bulunuyor.

  • ben bir kelime arsızıyım; yağmurlu bir günde, kenti koyu lacivert bir gizem kuşattığında, perdelerin ardına sinmiş bir bakıştan bulutlardan su damlacıkları yerine kelimeler yağdırmasını isteyecek kadar.”

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Güler yalçın ise kitabın arka kapak yazısında şunları yazıyor:


Hikayelerinde insanın iç çatışmaları, yalnızlık, başarı ve başarısızlığın sorgulanması, güç ve güçsüzlük, aşklar ve dostlukları bulacaksınız. Yazar insanın iç dünyasında sonsuz bir yolculuğa çıkarken sosyal sınıf farklarının insanı nasıl biçimlenderdiğini ve paranın kirini anlatmlaktan da geri kalmıyor. ve sizi çıkarsız, hesapsız, ve içtenlikli bir hayata çağırıyor.

yabancılaşmayı sorgulamak, onu varoluşu sorgulamaya götürüyor. yabancılaşmayı reddeden ve ağırlığından doğrularak hayata katılmayı kışkırtan bir kimlik görüyoruz yapıtta.

 

 

  • Hayatımızın halen bizim olarak kalmasını başardığımız kısmına içelim"

 

 

 

 

Taşkın Pelivan, 1971 yılında Milas'ta doğdu. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Dış ticaret, uluslararası nakliyat gibi işlerde çalıştı. Halen yazmaya devam ediyor.


 

http://www.eyayinlari.com


Son Haberler

19.04.14 12:13:36

CHP'de seçim toplantısı

CHP Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere basına kapalı toplandı.

19.04.14 12:08:57

Çanakkale'de iki astsubay yaşamını yitirdi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir astsubay, eşine şiddet uygulamaması için ikna etmeye çalıştığı kişi tarafından şehit edildi.

18.04.14 11:50:19

Kılıçdaroğlu’ndan MİT yasasına tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti merkezinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN