YÖN HABER

19.07.11 15:20:05

Taşkın Pelivan'dan:"Pandomimci"

Yazar Taşkın Pelivan'ın öykü kitabı "Pandomimci" yayımlandı. E Yayınları'ndan çıkan kitapta Pelivan'ın, Pandomimci, Gecenin Tırtılı, Sınır, Beceriksiz Balıkçı ve Deniz, Adam ile Kadın, Büyülü Kelimeler Dizilişi, Sıkıntı adlı yedi öyküsü bulunuyor.

  • ben bir kelime arsızıyım; yağmurlu bir günde, kenti koyu lacivert bir gizem kuşattığında, perdelerin ardına sinmiş bir bakıştan bulutlardan su damlacıkları yerine kelimeler yağdırmasını isteyecek kadar.”

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Güler yalçın ise kitabın arka kapak yazısında şunları yazıyor:


Hikayelerinde insanın iç çatışmaları, yalnızlık, başarı ve başarısızlığın sorgulanması, güç ve güçsüzlük, aşklar ve dostlukları bulacaksınız. Yazar insanın iç dünyasında sonsuz bir yolculuğa çıkarken sosyal sınıf farklarının insanı nasıl biçimlenderdiğini ve paranın kirini anlatmlaktan da geri kalmıyor. ve sizi çıkarsız, hesapsız, ve içtenlikli bir hayata çağırıyor.

yabancılaşmayı sorgulamak, onu varoluşu sorgulamaya götürüyor. yabancılaşmayı reddeden ve ağırlığından doğrularak hayata katılmayı kışkırtan bir kimlik görüyoruz yapıtta.

 

 

  • Hayatımızın halen bizim olarak kalmasını başardığımız kısmına içelim"

 

 

 

 

Taşkın Pelivan, 1971 yılında Milas'ta doğdu. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Dış ticaret, uluslararası nakliyat gibi işlerde çalıştı. Halen yazmaya devam ediyor.


 

http://www.eyayinlari.com


Son Haberler

02.07.14 16:46:26

İhsanoğlu’ndan Madımak mesajı

CHP ve MHP tarafından Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu geceyi memleketi Yozgat’ta geçirdikten sonra Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesi’ne gitti. 

02.07.14 16:45:21

Barzani’den bağımsızlık açıklaması

Irak'ta IŞİD krizi sonrası Kürtler için bağımsızlık tartışmaları sürüyor. 

02.07.14 16:44:45

Meclis'te çözüm paketi gerginliği

TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşülmesine başlanan “çözüm paketi” MHP'liler ile HDP’lilerin gerilmesine neden oldu. 

TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN