YÖN HABER

19.07.11 15:20:05

Taşkın Pelivan'dan:"Pandomimci"

Yazar Taşkın Pelivan'ın öykü kitabı "Pandomimci" yayımlandı. E Yayınları'ndan çıkan kitapta Pelivan'ın, Pandomimci, Gecenin Tırtılı, Sınır, Beceriksiz Balıkçı ve Deniz, Adam ile Kadın, Büyülü Kelimeler Dizilişi, Sıkıntı adlı yedi öyküsü bulunuyor.

  • ben bir kelime arsızıyım; yağmurlu bir günde, kenti koyu lacivert bir gizem kuşattığında, perdelerin ardına sinmiş bir bakıştan bulutlardan su damlacıkları yerine kelimeler yağdırmasını isteyecek kadar.”

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Güler yalçın ise kitabın arka kapak yazısında şunları yazıyor:


Hikayelerinde insanın iç çatışmaları, yalnızlık, başarı ve başarısızlığın sorgulanması, güç ve güçsüzlük, aşklar ve dostlukları bulacaksınız. Yazar insanın iç dünyasında sonsuz bir yolculuğa çıkarken sosyal sınıf farklarının insanı nasıl biçimlenderdiğini ve paranın kirini anlatmlaktan da geri kalmıyor. ve sizi çıkarsız, hesapsız, ve içtenlikli bir hayata çağırıyor.

yabancılaşmayı sorgulamak, onu varoluşu sorgulamaya götürüyor. yabancılaşmayı reddeden ve ağırlığından doğrularak hayata katılmayı kışkırtan bir kimlik görüyoruz yapıtta.

 

 

  • Hayatımızın halen bizim olarak kalmasını başardığımız kısmına içelim"

 

 

 

 

Taşkın Pelivan, 1971 yılında Milas'ta doğdu. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Dış ticaret, uluslararası nakliyat gibi işlerde çalıştı. Halen yazmaya devam ediyor.


 

http://www.eyayinlari.com


Son Haberler

23.04.14 10:44:49

Çocuklar yoksunluk içinde

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi çocukların yoksulluk seviyesiyle ilgili bir araştırma hazırladı.

23.04.14 10:42:48

23 Nisan tüm yurtta kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 94. yılı dolayısıyla yurt genelinde çeşitli kutlamalar ve etkinlikler düzenleniyor.

22.04.14 11:52:05

Taksim'e yürüyüş güzergahları belli oldu.

1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlayacaklarını belirten DİSK önderliğindeki kurumlar yürüyüş güzergahlarını açıkladı.

TÜM HABERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN